4 yıl önce
4 yıl önce

Eşarp fular ile evde maske yapımı.

Evde fular ile yada eşarp ile maske nasıl yapılır.

içişleri bakanlığının genelgesinde “İl ve ilçelerimizde pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşlarımız ve çalışanlar maske ile gireceklerdir. Maske takma zorunluluğu pazarlarda satıcılar için de geçerli olacaktır. sonucu kapalı alanlarda, pazar yerlerinde, kalabalık yerlerde maske takmak şart.” ifadesi yer aldı.

Peki maskesi olmayanlar ne yapacak ?

işte ev yapımı maske tarifleri. Maske yapımı örnekleri

  1. yöntem En basit olarak kağıt havlu ile yapabilirsiniz. bunun için kağıdı maske kalınlığında en az üç kat katlıyoruz. sonrasında yanlarından paket lastiği ile zımbalıyoruz. ancak bu maske çok fazla kullanışlı olmayacaktır.

  2. Yöntem fular ile ev yapımı maske yapımı tarifi

 

Eşarp yada fular ile yapılan maskeler nasıl temizlenir ?

ev yapımı maskeleri ütü ile ısıtılmasının yanında deterjan yada sabun ile yıkanmasının daha etkili olacağı belirtilmiştir. maskeleri çıkarırken maskenin ön yüzüne dokunmadan kulaklardan doğru çıkarmanın önemli olduğunu belirtelim.

 

Cerrahi maskeler ve solunum maskelerindeki kıtlık, vatandaşların panikle, dışarıda takabilmek için, mağazalar ve internetten kolilerle maske satın almalarından sonra yaşandı. Ne var ki bu davranış, o zamandan beri hastaneleri gerekli yüz koruyucularından mahrum bıraktı.

“Yüksek filtreli N95 maskeler kullanılmamalı”

Prof. Dr. Şenol, “Yeni tip koronavirüsten korunmak için hastalık belirti ve bulguları gösteren kişiyle 1 metreden daha yakın mesafede bulunmayanların maske takmasına gerek yok. Hasta bakımı yapan ya da hasta olan kişiler ile yakın temasta bulunmak durumda kalan kişilerin ise cerrahi maske diye isimlendirilen ‘normal’ maske takmaları yeterli.” dedi.

Cerrahi Maskeler Cerrahi maske, eczaneden satın alınabilen ve “damlacık” yolu ile bulaşan enfeksiyon ajanlara karşı koruma sağlayan tek kullanımlık bir tıbbi malzemedir. Ayrıca gözleri korumakta önemli.

 

Her Hakkı Zimmetlidir. Conti Web © 2020 - 2022