4 yıl önce
4 yıl önce

Etkinliğimiz Uluslararası Rapora konu oldu

Her yıl Eylül Ayının ikinci cumartesi günü kutlanan Dünya İlk yardım Günü kapsamında geçtiğimiz eylül ayında Aydın Altı Nokta Körler Derneği ve Türk Kızılay Aydın İlkyardım Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ilkyardım semineri uluslararası ses getirdi.

 

Dünya İlk Yardım Günü’nde Toplumda ilk yardım eğitimlerine yönelik duyarlılık oluşturulması amacıyla organizasyonlar yapılmaktadır.

Bu kapsamda geçtiğimiz 14 eylül tarihinde Aydın Altı Nokta Körler Derneği ve Aydın Kızılay Şubesi tarafından görme engellilere yönelik yapılan ilk yardım semineri İFRC Global First Aid Referance Center tarafından yayınlanan raporda dikkat çekti.

Raporun ayrıntılarında Dünya genelinde toplam 31 bin etkinliğin rapor edildiği. Türkiye’de TRT, AFAD ve Kızılay tarafından İlk yardım Eğitimi hakkında yazılı ve görsel basında birçok etkinliğin yapıldığını, Ancak Altı Nokta Körler Derneği üyelerine yapılan ilk yardım seminerinin görme engellilere yönelik özel bir organizasyon olması nedeniyle rapora damgasını vurdu.

Konu hakkında açıklama yapan Aydın Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Bayram ÖZEN “ Yaptığımız bu etkinliğin uluslararası bir ses getirmesi bizi memnun etti. Ülkemizin böyle güzel bir konuda gündeme gelmesinden memnuniyet duyduklarını belirten ÖZEN etkinliği düzenlediği Türk Kızılay İlk yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Uzay TOK’a teşekkür etti.

Her Hakkı Zimmetlidir. Conti Web © 2020 - 2022