4 yıl önce
4 yıl önce

19 Mayıs Çevrimi (10 adet Telsiz Hediyeli)

Milli Mücadelenin ateşinin yandığı 19 mayıs 1919 bu yıl pandemi süreci nedeniyle buruk kutlanıyor. Sokağa çıkma yasakları ve tedbirler nedeniyle gençlik ve spor bayramı olarak kutlanan bu bayram maalesef stadyumların boş kalmasına neden oldu.

Yinede Bayram coşkusunu evlerimizden yaşayabilmemiz için engel yok. Bu sebeple bu akşam saat 19.19da tüm stadyumların ışıkları yanacak tüm halkımız balkonlardan hep birlikte istiklal marşı okuyacağız.

Etkinlikler kapsamında TRAC GÖLCÜK şubesi YM2KQ güzel bir etkinliğe imza atıyor.

TC101ATA özel çağrı işareti ile saat 21:30da TRAC KONFERANS ODASI üzerinden çevrim alınacak

Çevrime katılan 10 şanslı amatöre yapılacak çekiliş olan çekiliş ile hediyeler dağıtılacak.

 

Ayrıca TRAC Ankara Şubesi yönetimi röleleri üzerinde yapacakları çevrim hakkında yaptıkları duyuruda şöyle;

Amatör telsizci dostlar, değerli üyelerimiz,

Bilindiği üzere bir süredir, yerel ve evrensel coğrafyayı etkisi altına alan Kovit-19 Virüsü ve salgına karşı alınan önlemler nedeniyle, her ne kadar istasyonlarımız faal olsa da, diğer tüm sivil toplum örgütleri gibi bizler de toplu etkinlik gerçekleştiremiyoruz. Bu nedenle Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Ankara Şube Başkanlığı olarak, hem üyelerimiz ve yakın bölgemizdeki amatör telsizciler arasındaki birlik-beraberlik ruhunu canlı tutmak, hem de yeni amatör telsizcilere dinleme, çağrı yapma, röle üzerinden iletişim vb. temel konularda tecrübe edinebilecekleri bir ortam yaratmak amacıyla röle üzerinen çevrim almayı uygun gördük.

Uzun bir aradan sonra ilk kez planlı olarak gerçekleştireceğimiz ve bundan sonra düzenli kılmayı arzu ettiğimiz bu çevrimi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle ve yıllar önce yakılan o büyük meşalenin kutlu hatırasını da böylelikle onurlandırmak amacıyla 19 Mayıs 2020, Salı günü RV54 rölesinde (önceki adıyla R3 rölesinde) başlatacağız! Bu vesileyle Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm silah arkadaşlarını anıyor; Gençlik ve Spor Bayramımızı şimdiden kutluyor; tüm amatör telsizcileri, şubemizin değerli üyelerinden TA2MHS Serdar CEYLANDAĞ‘ın moderatörlüğünde 19 Mayıs 2020, Salı akşamı saat 21:00’de başlatılacak olan çevrime katılmaya davet ediyoruz. RV54 röle frekansı 145.675‘te buluşalım.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
Ankara Şube Yönetimi

NOT: YM2KT çağrı işaretli EchoLink hattımızdan da bağlantı imkânı olacaktır.

Yorumlar (3 Yorum)

 • Ekrem Kuyumcular

  19 Mayıs 2020 - 12:28

  19 Mayıs gençlik bayramımız kutlu olsun.

 • Sadun ÖZKAN

  19 Mayıs 2020 - 12:34

  19 Mayıs ve Kadir gecenizi kutluyorum
  TA5 MSO

 • Recep okumus

  19 Mayıs 2020 - 13:29

  Herkese şimdiden başarılar

Her Hakkı Zimmetlidir. Conti Web © 2020 - 2022